Автопортрет

У пошуках високої мети
Каменя один приділ  –  лежати.
Вітрові один закон  –  лети!
Тільки я поставлена шукати
Кожен день високої мети.
Є.Плужник
   Я – ватра жива, і сьогодні горітиму, щоб від теплого полум’я мого запалилися іскри в дитячих очах.
   -…Я не хочу від тебе, мій любий учню, силуваної слухняності, а таки добровільної, - казав мудрий Сковорода своїм спудеям. – І ще хочу, мої неповторні, - промовила подумки в унісон Сковороді, - аби ви допустили мене в свої серця. І щоб не схибити мені в високих думах; і бути для вас тим, хто веде; і знайти спільно з вами зерно істини, яке надає сенсу нашому буттю й перемелює рутину;  і в щоденному ratio, в цифрах та формулах не прогледіти дитячий біль; і стати криницею для тієї води, що живить мене, і сусідів, і світ увесь білий, і віднайти щасливий дім буття, де моїм вихованцям привільно, цікаво і затишно, і відчути твердість поступу свого, навіть коли хтось поманить в солодкий непевний світ мрій; і в змішанні гіркого й солодкого віднайти рівновагу та впевненість, донести їх до дитячих очей.
   О, якби в мене був духовний меч! Я захистила б вас, мої шляхетні та вразливі. Я знищила б увесь бруд лицемірства, стерла б з лиця землі марнославство, честолюбство й зажерливість, знищила б ненависть, що ходить по нашій землі в своїй кривавій подобі, вигнала б страх перед смертю та бідністю. Збудувала б країну, де панує Любов.
   Я – учитель. І слово моє – меч духовний. І будую із року в рік ним той світ, у якому живуть щасливі й самодостатні люди – мої учні.



Немає коментарів:

Дописати коментар